اخبار
رقابت واحدهای صنعتی استان کرمانشاه جهت ارزیابی واحد نمونه سال 99 مدیرکل استاندارد کرمانشاه از رقابت واحدهای تولیدی و صنعتی استان برای ارزیابی واحد نمونه سال ۹۹ خبر داد و گفت: هر ساله واحدهای تولیدی دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد، می‌توانند در رقابت انتخاب واحد تولیدی نمونه استانی یا کشوری شرکت کنند. مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه با اعلام این خبر افزود: هر ساله واحدهای تولیدی تحت پوشش استاندارد و دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد، می توانند در رقابت انتخاب واحد تولیدی نمونه استانی یا کشوری شرکت نمایند.
محمودرضا نیازی افزود: در حال حاضر 628 واحد تولیدی و خدماتی تحت پوشش این اداره کل فعالیت و 1255 فرآورده تولیدی این واحدها در صنایع مختلف شیمیایی، غذایی وکشاورزی، ساختمانی و معدنی، مهندسی پزشکی و ...  دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد می باشند.
وی تاکید کرد: برای حضور در فرآیند انتخاب واحد نمونه، در طول یکسال گذشته هیچ یک از فرآورده های تولیدی نباید دارای عدم انطباق و مردودیی در آزمون‌های انجام شده باشند، همچنین طی این مدت علیه واحد تولیدی نباید اعلام جرمی صورت گرفته باشد.
ایشان یادآور شد: از معیارهای انتخاب واحدهای تولیدی نمونه، می‌توان به استمرار در حفظ پروانه استاندارد، کامل بودن آزمایشگاه، مشارکت واحد تولیدی در تدوین استانداردهای ملی و بین المللی، میزان صادرات فرآورده تولیدی، دارا بودن پروانه استاندارد تشویقی برای فرآورده تولیدی، میزان فعالیت های آموزشی و ... اشاره نمود که پس از بررسی مستندات و امتیاز بندی واحدهای برتر ملی و استانی توسط سازمان ملی استاندارد معرفی می‌شوند.
دبیر شورای استاندارد استان خاطر نشان کرد: از جمله مزایای انتخاب واحد نمونه ملی، حذف نمونه برداری یک ساله از واحد تولیدی و واحد نمونه استانی، انجام تنها یک نمونه برداری و آزمون در نظر گرفته شده است و از واحدهای نمونه در 22 مهر ماه، روز جهانی استاندارد، تقدیر به عمل می‌آید.
ایشان یادآور شد: واحدهای تولیدی علاقه مند حضور در این ارزیابی به منظور دریافت اطلاعات تکمیلی و دریافت فرم شرایط و ضوابط جهت حضور در فرآیند انتخاب واحد نمونه به زیرپورتال این اداره کل به نشانی www.kermanshah.isiri.gov.ir مراجعه و تا تاریخ 20 تیرماه جهت بارگذاری مدارک و مستندات در سامانه نظارت بر اجرای استاندارد (سینا) اقدام نمایند