وب سايت ها

اداره نظارت بر اجرای استاندارد
1398/10/2 دوشنبه

از وظایف اداره نظارت بر اجرای استاندارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1- نظارت، بازرسی و نمونه برداری اولیه، ادواری و نهایی از واحدهای تولیدی، بسته‌بندی، تمرکز، ‌عرضه، فروش کالا و خدمات مشمول استاندارد اجباری در استان کرمانشاه.
۲- برگزاری کمیته علائم و صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد برای آن دسته از واحدهای تولیدی و یا خدماتی که الزامات استاندارد را از قبیل مجوزهای تولید و انطباق محصول یا خدمت با استانداردهای مربوطه را کسب نموده اند.
۳- تمدید، تعلیق و یا ابطال پروانه کاربرد علامت استاندارد آن دسته از واحدهای تولیدی و یا خدماتی که در بازدیدها یا نمونه برداری‌های ادواری استمرار کیفیت نداشته و عدم انطباق محصول یا خدمت آنها با استانداردهای مربوطه از حد مجاز فراتر رفته است و ادامه فعالیت مشارالیه موجب خسارت، ضرر و زیان، بیماری و یا آسیب به مصرف کنندگان و یا خدمت گیرندگان به خصوص عموم مردم می‌گردد.
۴- جمع آوری و توقیف فرآورده‌های با کیفیت پایین تر از استاندارد و یا فاقد علامت استاندارد از واحد‌های تولیدی، مراکز توزیع، عرضه و فروش.
۵- بازرسی و نمونه برداری از مراکز تمرکز،‌عرضه، فروش کالاهای در قالب طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد) که به منظور استاندارد سازی، حفظ سلامت و ایمنی جامعه از طریق کنترل کیفیت اقلام موجود دربازار، ملموس نمودن حضور استاندارد در جامعه، اعتمادسازی و توجه جامعه به کیفیت مطلوب محصولات هر ساله در سطح استان توسط کارشناسان اداره نظارت بر اجرای استاندارد و یا شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده انجام می گیرد.

 

رئیس اداره اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد استان کرمانشاه
جناب آقای مهندس یاسر  مرادی